Pomoc gotówkowa

Gdy najdą Cię nagłe wydatki

  • Thursday, March 18, 2021

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. To dla wielu osób sprytny sposób na szybkie podreperowanie domowego budżetu. Co trzeba zrobić, żeby uzyskać taki kredyt?

Każdy z nas choć raz znalazł się w sytuacji, w której dodatkowa gotówka była mu niezbędna. A to popsuł się jakiś sprzęt, a to zabrakło nam środków na jakiś zakup. Z pomocą może przyjść wtedy kredyt gotówkowy. Jakie są związane z nim zasady? Kto może dostać kredyt? Przede wszystkim osoba pełnoletnia, która posiada odpowiednią zdolność kredytowa. Czym jest zdolność kredytowa? Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty kredytu w terminie określonym w umowie. Kolejnym czynnikiem branym pod uwagę przez bank jest nasza wiarygodność kredytowa, a więc historia naszych spłat zaciągniętych w przeszłości zobowiązań. Bank sprawdzi czy regulowaliśmy w terminie nasze spłaty oraz jaka jest obecnie suma naszych zadłużeń. Jeśli wszystkie zobowiązania spłacaliśmy do tej pory regularnie i nie mamy na swoim koncie opóźnień, wtedy mamy większą szansę na to, że bank rozpatrzy pozytywnie nasz wniosek. Dla banku jest to bowiem informacja, że jesteśmy wiarygodnym klientem, który kolejne zobowiązanie również będzie płacił o czasie. Jeśli nie jesteś pewny, jak widzi Cię bank, możesz sprawdzić swoją przeszłość w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Aby otrzymać kredyt musimy też złożyć poprawnie wypełniony wniosek oraz skompletować niezbędne dokumenty. Jeśli zaciągamy kredyt gotówkowy to liczba dokumentów jest zazwyczaj dość niska. Pośród nich mowa o dokumencie, który poświadczy naszą tożsamość oraz zaświadczeniu o dochodach. Dokument potwierdzający tożsamość będzie stanowił podstawę podczas weryfikowania naszych danych, dane z formularza muszą pokrywać się z tymi z dowodu. Z kolei zaświadczenie o dochodach będzie podstawą do oceny naszej zdolności kredytowej. Zaświadczenie o dochodach otrzymamy od pracodawcy. Jeśli jesteśmy emerytem lub rencistą wtedy status ten też musimy potwierdzić przedstawiając odcinek z renty lub emerytury. Bank może czasami poprosić nas również o dodatkowe zaświadczenie w postaci wyciągu z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. W ten sposób chce wiedzieć, że jesteśmy stabilni finansowo i otrzymujemy regularne wynagrodzenie na konto. Niektóre banki oferują także kredyt na oświadczenie – wtedy sami oświadczamy ile zarabiamy.

Ile powinniśmy zarabiać, żeby móc ubiegać się o kredyt? Nie ma minimalnej kwoty, teoretycznie im więcej, tym lepiej. Ale niska wypłata wcale nie musi znaczyć porażki. W razie niepowodzenia warto sprawdzić jak pójdzie nam w innym banku. Niektóre banki mniej rygorystycznie podchodzą do tego tematu. Warto to sprawdzić. Nie poddawajmy się, a w końcu nam się uda. Jak nie w jednym banku, to może w drugim. Zawsze warto też na ile to możliwe pozamykać wcześniejsze zobowiązania, powinno to zwiększyć naszą zdolność kredytową.

Posted by pomocnik at 11:04:37.