Pomoc gotówkowa

Gdy najdą Cię nagłe wydatki

  • Tuesday, November 17, 2020

To co każdy potencjalny kredytobiorca powinien wiedzieć przed zaciągnięciem zobowiązania gotówkowego to fakt, mówiący o tym, że całkowity koszt kredytu zależny będzie od długości okresu spłaty, zobacz więc jak zmieniają się koszty na http://www.bezubezpieczenia.pl. Oznacza to, że im jest on dłuższy tym musimy się przygotować na wzrost jego kosztów. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest na tyle w dobrej kondycji, że pozwala nam na wybranie opcji kredytowej z krótszym okresem kredytowania wówczas jesteśmy pewni podjęcia zobowiązania opartego na preferencyjnych warunkach. Dlatego tak ważne jest aby uprzednio zorientować się czy nasze finanse są gotowe na tego typu rozwiązanie, czy korzystniej byłoby zdecydować się na dłuższy okres kredytowania z wyższymi kosztami kredytu lecz z mniejszą wysokością raty.

Rodzaj raty zobowiązania również wpływa na jego koszt. Każda instytucja finansowa przedstawia możliwość wyboru spłaty kredytu za pośrednictwem rat malejących i równych. Jeśli chodzi o ratę równą to dzięki niej możemy liczyć na stałą wysokość raty w przeciwieństwie do raty malejącej, której odsetki naliczane są od wysokości zmniejszającego się zobowiązania.

Należy wiedzieć, że ogromną rolę w ustalaniu wysokościowe kredytu odgrywają również tzw.ukryte koszty kredytu do których można zaliczyć założenie specjalnego konta w wybranym banku, na które będą przelewane środki z tytułu wynagrodzenia. Z tego też powodu bardzo istotne jest skrupulatne przeanalizowanie umowa kredytowej i przedyskutowanie z doradcą kredytowym wszelkich niejasności.

RRSO – co to takiego?

Wskaźnik RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania która innymi słowy jest procentową wartością wyrażająca sumę kosztów kredytu oraz jego oprocentowania w stosunku rocznym. Jest to bardzo ważny czynnik, z którym należy się zaznajomić przed podjęciem wiążących zobowiązań kredytowych.

Należy pamiętać, że wysokość RRSO jest odgórnie narzucona instytucji finansowej zgodnie z ustawą odnośnie kredytu konsumenckiego, dlatego też bank nie ma możliwości ingerowania w jego wysokość. Znajomość wysokości wskaźnika RRSO znacznie ułatwi nam analizę rynku kredytowego gdyż jest to pierwsza cecha która dużo nam mówi o preferencyjności kredytu gotówkowego. W momencie korzystania z porównywarek kredytowych to właśnie ta wartość jest zestawiana wraz z innymi ofertami różnych instytucji finansowych.

Jakie są zalety kredytu gotówkowego?

Elementarna wartością dodatnią kredytu gotówkowego jest natychmiastowa odpowiedź na potrzebę posiadania określonej sumy gotówki. Równie istotne jest to, że starając się o niego nie musimy przedstawiać poręczycieli, ponadto jest to zobowiązanie dowolnego przeznaczenia pozbawione dodatkowych zabezpieczeń.

Zasady przyznawania kredytu gotówkowego

Kondycja finansowa kredytobiorcy determinuje wysokość kredytu i długość okresu spłaty. Należy pamiętać, że przed wydaniem decyzji kredytowej każda instytucja bankowa musi uzyskać pewność co do regularnej spłaty zobowiązania. W tym celu sprawdza w Biurze Informacji Kredytowej czy zobowiązania w przeszłości kredytowej klienta były regulowane bez opóźnień. Potrzebne będą również wyciągi z konta bankowego potwierdzające wysokość comiesięcznych dochodów i ewentualnych opłat. Jeżeli jesteśmy odnotowani w Biurze Informacji Kredytowej wówczas z otrzymaniem kredytu gotówkowego należy się zwrócić do solidnej firmy pozabankowej.

Posted by pomocnik at 12:36:17.