Pomoc gotówkowa

Gdy najdą Cię nagłe wydatki

  • Thursday, April 9, 2020

Niewielki wydatek może stać się dużym problemem, jeśli jest nieoczekiwany i nie masz pod ręką gotówki na pokrycie kosztów.

Wszyscy znamy ten temat - niespodziewany rachunek u weterynarza, warsztat samochodowy lub pęknięta rura. Może to nie wymagać dużej sumy gotówki, ale jeśli jest to więcej niż masz pod ręką, możesz chcieć pożyczyć pieniądze, aby uzupełnić niedobór. W rzeczywistości 40% dorosłych twierdzi, że nie byliby w stanie pokryć kosztów lub musieliby coś sprzedać lub pożyczyć pieniądze w celu pokrycia nieprzewidzianych wydatków w wysokości zaledwie 400 zł – zgodnie z niektórymi statystykami.

Nie zawsze można zaoszczędzić na nagłe wypadki. Kiedy musisz pożyczyć, aby pokryć niewielki nieprzewidziany wydatek, możesz zastanawiać się, czy lepiej jest użyć karty kredytowej, uzyskać pożyczkę na wypłatę, czy wziąć małą pożyczkę osobistą.

Możesz założyć, że pożyczki osobiste są przeznaczone tylko na duże cele. I możesz z pewnością wykorzystać je do dużych wydatków, takich jak remonty domów i spłata zadłużenia z karty kredytowej o wysokim oprocentowaniu. Ale można również znaleźć pożyczki osobiste na mniejsze zakupy.

Jak działają małe pożyczki osobiste?

Nie ma oficjalnej definicji „małej pożyczki osobistej”, ale ogólnie termin ten odnosi się do kwot około 3000 zł lub mniej. Wielu kredytodawców ustala minimalne limity zadłużenia, a kwoty te mogą być większe niż faktycznie potrzebujesz. Na przykład jest pożyczkodawca online który nie oferuje pożyczek osobistych na kwotę niższą niż 5000 zł, ale jest także taki, który udziela pożyczek osobistych na kwotę co najmniej 3000 zł.

Ale można znaleźć pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek za 1000 zł lub mniej. Warunki kredytu, RRSO i miesięczna rata mogą się różnić w zależności od wielu czynników, w tym wyników kredytowych, wykorzystania kredytu i okresu kredytowania.

Każdy pożyczkodawca jest inny i może mieć własne zasady dotyczące warunków pożyczki, stóp procentowych i opłat. Najlepiej jest rozejrzeć się i porównać kilku osobistych pożyczkodawców przed podjęciem decyzji, z którego skorzystać, zamiast decydować się już przy pierwszej pożyczce, którą widzisz.

Jak ubiegać się o małą pożyczkę osobistą?

Na szczęście ubieganie się o niewielką pożyczkę osobistą może być równie proste, jak ubieganie się o zwykłą pożyczkę osobistą. Ponownie, każdy pożyczkodawca będzie różnił się tym, co wymaga złożenia wniosku. Kredytodawcy prawdopodobnie zażądają pewnego rodzaju dowodu dochodu, czeku kredytowego i informacji o koncie bankowym.

Zanim wybierzesz pożyczkodawcę, sprawdź, czy nie nalicza on kar za przedterminową spłatę pożyczki. Jeśli istnieje kara przedpłaty, powinna to powiedzieć w umowie.

Czy istnieją inne rodzaje małych pożyczek?

Nikt nie lubi zaciągać większych długów. Ale nawet w przypadku niewielkich ilości gotówki niektóre opcje są zdecydowanie droższe niż inne. Zorientuj się więc w opcjach i postaw na te kredyty, które pasują Ci najbardziej.

Posted by pomocnik at 11:29:48.