Pomoc gotówkowa

Gdy najdą Cię nagłe wydatki

  • Wednesday, September 11, 2019

Ten rodzaj kredytu z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i sięga po niego coraz więcej osób. Jak się okazuje kredyt samochodowy to rodzaj kredytu, który ma w ofercie wiele banków dlatego też znalezienie najlepszej i najkorzystniejszej oferty może być wielkim wyzwaniem ponieważ ofert na rynku jest mnóstwo. Można go przeznaczyć na zakup nowego lub używanego środka transportu. Bank udzielając kredytu na samochód, automatycznie staje się jego właścicielem. W momencie spłacenia ostatniej raty kredytu, właścicielem auta staje się kredytobiorca, czyli my.

Kredyt samochodowy można przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu osobowego, ale również możemy zakupić przyczepę kempingową, motor, skuter czy łódkę, oraz wiele innych pojazdów. Nie jest też istotne gdzie zakupimy wybrany przez nas środek transportu, może to być salon, komis lub osoba prywatna. A zatem nie ma dla banku większego znaczenia czy kredyt zostanie przeznaczony na zakup auta nowego czy też używanego, aczkolwiek na kupno auta starszego bank może nie udzielić nam kredytu. Coraz częściej instytucje bankowe udzielają także kredytów na auta sprowadzone z zagranicy, a zatem pole manewru jest tutaj ogromne. Z pewnością z kredytu samochodowego będzie mógł skorzystać każdy kto przymierza się do kupna auta na kredyt.

Decyzje, o jakich trzeba informować bank dotyczą głównie gruntownych napraw, przerejestrowania lub sprzedaży o tych kwestiach zawsze musimy informować bank. Zabezpieczeniem kredytu jest też cesja ubezpieczenia AC na bank. Ubezpieczenie wypłacone w razie zniszczenia auta przejmuje oczywiście kredytodawca czyli w tym przypadku bank. Kredyt samochodowy w określonych przypadkach może mieć nieco niższe odsetki niż zwykły kredyt konsumpcyjny, co oczywiście jest dla nas ogromną korzyścią. Dzieje się tak dzięki zabezpieczeniu, jakie bank ma w postaci pojazdu, ryzyko udzielonego kredytu jest wtedy zdecydowanie mniejsze.

Jak się jednak okazuje by zaciągnąć kredyt samochodowy trzeba spełnić szereg warunków. Zazwyczaj dokładnie określony jest wiek samochodu, na który można wziąć kredyt im auto starsze tym gorzej będzie nam uzyskać kredyt, czas kredytowania oraz pozostałe warunki, czyli: oprocentowanie, wysokość kosztów dodatkowych. Banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, ponieważ kredyty przeznaczone na zakup środka transportu są zazwyczaj udzielane na wysokie kwoty.

Pamiętajmy również o tym, że kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu w momencie spłacenia ostatniej raty kredytu,.

Posted by pomocnik at 13:37:09.