Pomoc gotówkowa

Gdy najdą Cię nagłe wydatki

  • Wednesday, July 3, 2019

Aby uzyskać pomyślny zakup samochodu, musisz wybrać odpowiedni samochód, wynegocjować dobrą cenę i sfinansować zakup w najbardziej przystępny sposób. Jeśli zamierzasz pożyczyć pieniądze na zakup, pożyczka, którą wybierzesz, jest niezwykle ważna.

Pożyczka samochodowa pomaga kupić samochód, który kosztuje więcej, niż możesz sobie na to pozwolić za posiadaną gotówkę. O ile nie masz znacznych oszczędności na opłacenie samochodu za jednym zamachem, prawdopodobnie będziesz musiał pożyczyć pieniądze i spłacić samochód, dokonując miesięcznych płatności. Jeśli mądrze wypożyczysz, możesz cieszyć się dwiema ważnymi korzyściami:

Wydasz mniej (może nawet o tysiące złotych) na swój samochód.

Będziesz mieć możliwość zmiany pojazdów i finansowania innych celów w ciągu kilku najbliższych lat.

Właściwe planowanie pożyczki przed zakupem samochodu może zwiększyć szanse otrzymania pożyczki i samochodu, który pasuje do Twojego budżetu. Dodatkowo, gdy nadejdzie pora na zawarcie transakcji, będziesz gotowy do kontynuowania procesu.

Twój kredyt

Twój kredyt, w połączeniu z twoimi dochodami, określa, czy zostaniesz zatwierdzony do otrzymania pożyczki. Twój kredyt to też twoja historia pożyczania od innych pożyczkodawców i wskazuje, czy pożyczyłeś w przeszłości i czy spłaciłeś te pożyczki na czas. Przy dobrym wyniku kredytowym uzyskasz niższą stopę procentową, co oznacza, że ??zapłacisz mniej za swój pojazd, zarówno pod względem całkowitych kosztów odsetek, jak i miesięcznej płatności, która jest oparta na oprocentowaniu.

Sprawdź swój kredyt, przeglądając raporty kredytowe przed złożeniem wniosku o kredyty samochodowe lub odwiedzeniem miejsca, w którym znajduje się salon dealerski. Wszyscy konsumenci w naszym kraju są uprawnieni do bezpłatnego raportu kredytowego zgodnie z prawem, więc korzystaj ze swoich praw. Upewnij się, że Twoja ocena kredytowa wydaje się być tak korzystna, jak to możliwe. Kredytodawcy w dużej mierze podejmą decyzję kredytową na podstawie tego wyniku. Zapoznaj się dokładnie ze swoim raportem kredytowym i napraw wszelkie błędy, które mogą obniżyć Twój wynik, ponieważ błędy są częstym zjawiskiem.

Twój budżet

Określ, ile możesz wydać, przeliczając zaliczkę i płatności miesięczne, zanim zaczniesz patrzeć na samochody. Zwróć też uwagę, że niektórzy sprzedawcy mogą sprawić wrażenie, że dany samochód jest niedrogi – zaczarują Cię wyszukaną matematyką i długoterminowymi pożyczkami, gdy de facto realistycznie nie jest to dobre dla Twojego budżetu. Aby określić, w jaki sposób chcesz kontrolować swoje płatności, musisz najpierw zrozumieć, co one oznaczają.

Zaliczka - to płatność, którą tworzysz przy zakupie samochodu. Im większa zaliczka, tym mniejszy kredyt i wynikające z niego płatności miesięczne. Nieprzyjemne jest wypisanie dużego czeku z wyprzedzeniem, ale później możesz cieszyć się większą elastycznością.

Miesięczne płatności - regularne płatności dokonywane przez określoną liczbę lat. Utrzymuj kwotę płatności na komfortowym poziomie, aby uwzględnić nieprzewidziane wydarzenia, które mogą wpłynąć na twoje dochody. Twoje dochody mogą się zmniejszyć, możesz też spotkać niespodziewane wydatki w nadchodzących latach. Jeśli wydasz tyle, ile możesz dzisiaj, narażasz swoją przyszłość na ryzyko.

Jak działają pożyczki samochodowe?

Dowiedz się, jak działają kredyty i lepiej przygotuj się do podejmowania mądrych decyzji dotyczących kredytu. Gdy nabywcy samochodów tracą perspektywę, mogą popełniać błędy, takie jak skupianie się na miesięcznej płatności, w przeciwieństwie do ceny zakupu i całkowitego kosztu, w tym odsetek.

Posted by pomocnik at 16:28:37.